Novou sezonu jsme začali vítězně

10. září 2014 v 20:52 | Petr Brdičko |  Liga
V neděli, 7.9.2014, začala pro Grand Team Ludeco nová sezóna dalšího ročníku PLMF. Tedy lépe řečeno staré PLMF, neboť od tohoto podzimu liga vystupuje jako PRAMAKO, tedy Pražská Malá Kopaná. Na ostatních věcech se ale nic nemění, kromě toho, že v lize je nás oproti předchozích 13 týmů jedenáct.

První zápas nás čekal na hřišti Hrabákova proti 1.FC Heroes. Výkop byl v 18 hodin a náš tým nastoupil do zápasu s osmi hráči. Hned po úvodním výkopu jsem si bohužel musel odskočit a hned jsem přišel o úvodní branku do naší sítě, kterou si dal nešťastně Jakub Sýkora. V dalším průběhu poločasu jsme však měli míč na kopačkách více my, soupeř se dostával k útočení jen sporadicky. Přesto se nám podařilo vyrovnat až vyrovnat až ve 20. minutě. David Šturma zatáhl míč po pravé straně. Ze vzdálenosti cca 15 metrů napřáhl a míč zapadl k pravé tyči branky soupeřova brankáře. Zhruba za 7 minut nás pak svou první brankou v našem týmu hlavou poslal do vedení Lukáš Bébr a minutu na to se prosadil i Franta Veselý. Nutno podotknout, že do vyrovnávací branky jsme asi třikrát trefili brankovou konstrukci.

Do druhého poločasu jsme tak šli s vedením 3:1. Zhruba pět minut po výkopu jeden z hostujících hráčů prošel jako nůž máslem obranou, předložil míč spoluhráči před prázdnou branku a ten se nemýlil. - 3:2. Poté se hrála celkem vyrovnaná hra a i soupeř se párkrát opřel o tyč či břevno. Ve 46. minutě pak zvýšil naše vedení na 4:2 Jakub Sýkora a napravil tak svůj nezdar z úvodu utkání. V 52. minutě navíc Franta Veselý potrestal soupeřovu nedůslednost v obraně a už to vypadalo, že si vedení pohlídáme. Ale ouvej, v 58. minutě se soupeři po zmatku v obraně podařilo snížit na 3:5 a netrvalo to ani minutu a po chybě Franty Veselého v obraně byl rozdíl už jen jedna branka. Přesto jsme i po závěrečném závaru před naší brankou vedení uhlídali a hned v prvním zápase jsme si připsali 3 body do tabulky za vítězství 5:4.

Branky: 2x Veselý, Šturma, Bébr, Sýkora