Říjen 2013

Po porážce s FCB přišla náprava s Cascosem

27. října 2013 v 18:13 | Petr Brdičko |  Liga
Omlouvám se za nedoplnění info z minulého kola. Bohužel jsme v něm nestačili na Dobratické na tým FCB Praha, který dokázal podržet fantastický brankář a prohráli jsme 0:2. Více se rozepisovat nebudu, protože už si moc nepamatuju :)

Sestava: Vitkovský - Voj.Řehoř, Ledvina, Šturma - Sýkora, Nachtigal, Kreitl - Brdičko, O.Michalec

Dnes jsme se utkali s týmem FC Cascos, o kterém víme, že dokáže být velmi nepříjemný. Od začátku jsme však na lepší plyn šlapali my a už ve 2.minutě otevřela skore nová posila Filip Mazánek. Měli jsme poté několik šancí, skorovat mohl opět Mazánek, ale dvakrát trefil břevno, Ondra Michalec zase sám před bránou dvakrát nastřelil brankáře. Hosté vyrovnali ještě v první půli z přímého kopu a v úvodu druhé půle dokázali vývoj zápasu otočit. Asi za minutku však opět srovnal i trochu se štěstím Jakub Sýkora a na 3:2 otočil opět vývoj v náš prospěch Dominik Nachtigal. Vzhledem k tomu, že šlo zejména ve druhé půli o zápas "nahoru-dolů", tak se hostům opět povedlo srovnat a začal tuhý boj. Dominik Nachtigal se však stejně jako při první brance nejlépe zorientoval ve vápně a prostřelil golmana hostí. Na závěr pak hosté hráli vabank, kdy golman byl víceméně v poli. Při jedné z našich akcí se ale nestačil vrátit a Filip Mazánek pojistil naše vítězství střelou z úhlu. Zvítězili jsme tak ve veledůležitém utkání 5:3.

Branky: 2x Nachtigal, 2x Mazánek, J.Sýkora

Sestava:

Vitkovský - Veselý, Voj.Řehoř, Šturma - Hromádková, J.Sýkora, Mazánek, Nachtigal - O.Michalec, Brdičko

První porážka přišla s Vultures

14. října 2013 v 0:32 | Petr Brdičko |  Liga
V neděli jsme se na Dobratické utkali s týmem Vultures a dočkali jsme se s ním bohužel první porážky v této sezoně. Nesešli jsme se uplně v nejsilnější sestavě, přesto se soupeřem dalo hrát. Byl to však on, kdo šel do vedení. Šturmičovi se podařilo sice vyrovnat povedenou střelou k tyči, do poločasu však hosté přidali ještě dvě branky a v druhém dali ještě jednu. Prohráli jsme tak 1:4, byť jsme měli několik zajímavých příležitostí ke skorování. Nedá se nic dělat, jedeme dál :)

Branka:

Šturma

Soupiska:

Vitkovský - Veselý, Šturma, Ledvina - Hromádková, Nachtigal - Brdičko, Obermajer, Kubeša

V dalším kole další remíza

5. října 2013 v 21:46 | Petr Brdičko |  Liga
Netradičně v sobotu jsme odehráli zápas dalšího, již pátého kola 1.PLMF. Narazili jsme na tým Kachní prdy. Sešli jsme se v takové, řekněme poslepované sestavě, i tak jsme podali velice bojovný výkon.

V první půli se hrál velmi vyrovnaný fotbal a oba týmy si vytvořily šance. Byli jsme to však my, kdo šel zásluhou Vojty Řehoře do vedení. Měli jsme hromadu dalších příležitostí, které jsme však nebyli schopni proměnit. Stejně tak soupeř, kterého i v průběhu zbytku zápasu až na dvě výjimky úspěšně vychytával Radek Vitkovský, který dnes podal skvělý výkon.

Do druhé půle jsme tedy šli s vedením 1:0. Bohužel se nám ho však nepodařilo udržet. Franta Veselý rozehrával od vlastní branky tak dlouho, až mu do rozehry vložil nohu útočící hráč. Vzhledem k tomu, že byl velmi blízko brance, tak stačil jeden dotek k tomu, aby míč skončil v síti. V zápětí se po druhé žlutě kartě za zakopnutý míč ze hřiště musel poroučet Tomáš Kreitl. Soupeř nás ždímal u vlastní branky, paradoxně jsme to však byli my, kdo mohl skórovat. Franta Veselý využil nepřesné rozehrávky soupeře a běžel sám na brankáře. Tomu se však podařilo jeho kontr vychytat. Stejné štěstí však neměl o 3 minuty později. Franta Veselý zatáhl míč po levé straně až do vápna. Brankář už se pokládal na zem směrem k nabíhajícímu Vojtovi Řehořovi, ke kterému očekával směřování přihrávky. Jeho pohybu si však Franta všiml a umístil míč do opuštěné klece a odčinil tak zaváhání při obdrženém golu. - 2:1. Poté jsme se vrhli na úporné bránění, které málem vyšlo. Stejně jako minulý týden i v tomto zápase jsme však nepřežili poslední minutu a soupeř vyrovnal na 2:2, což byl také konečný výsledek zápasu.

Nedá se nic dělat, příště už musíme vyhrát :)

Branky: Voj.Řehoř, Veselý

Sestava: Vitkovský - Voj.Řehoř, Veselý - Hromádková, O.Michalec - Brdičko, Kreitl