Červenec 2012

Ludeco skončilo na rychlo svolaném turnaji v Kařízku na 3.místě

28. července 2012 v 18:39 | Petr Brdičko |  Turnaje
Rychlo svolaný turnaj jsme odehráli v sobotu, 28.7.2012, v obci Kařízek u Mýta na Plzeňsku. Účastnilo se jej 6 mužstev a skončili jsme na skvělém 3.místě, když nám vítězství na turnaji uniklo pouze vinou skore, jelikož všechny první tři týmy měly po 11 bodech. Hrálo se v jedné skupině každý s každým.

V prvním zápase jsme narazili na tým Sedm trpaslíků Rokycany. Zápas byl zcela v naší režii, soupeř si téměř nic nevytvořil a po brankách Brdička a Jakuba Sýkory jsme vyhráli 2:0.

Druhý zápas pro nás znamenal krutou ránu. Snad možná změna hřiště, ale především to, že jsme si nedokázali vytvořit žádnou přihrávkum, vyústilo v drtivou porážku 1:5 s týmem FC Kařízek. V závěru jen utěšoval debakl hráč na výpomoc, který dost možná s námi zůstane v týmu i nadále, Jan Škornička.

V třetím zápase jsme si potřebovali napravit reputaci. Hrálo se s týmem Chataři Kařízek, kteří se sice ujali vedení, ale zásluhou Sýkory, Škorničky a dalšího hráče na výpomoc Caizla jsme utkání otočili a dotáhli do vítězného konce.

Ve čtvrtém zápase jsme narazili na tým Nádraží Kařízek. Soupeř se opět dostal do vedení, ke konci zápasu jsme jej však prakticky k ničemu nepustili a jen skvělé zákroky golmana a naše nemožnost proměnit šance vyústily "pouze" ve srovnání skore díky krásné střele Jakuba Sýkory. V případě remízy se hrály o bod navíc penalty, které zakončil vítěznou brankou Sýkora.

Nebýt jednobodové ztráty v tomto zápase, mohli jsme, jak se později ukázalo, i celý turnaj vyhrát. Ostatní dva týmy v popředí tabulky, tedy FC Kařízek a Raben Hořovice, dovedly svůj zápas do remízového konce a oba měli na svém kontě 11 bodů, my v tu chvíli 8 a vzhledem k vzájemnému zápasu s Kařízkem a vzhledem k výše zmíněné bodové ztrátě už jsme věděli, že turnaj vyhrát nemůžeme.

Do posledního zápasu jsme šli právě s Rabenem Hořovice. Soupeř se ujal v uvodu vedení. V druhé půli však potrestal častě výletování golmana soupeře Jakub Sýkora a obrat dokonal o chvíli později Škornička. Byť jsme se snažili o prosazení toho, že by při shodě bodů měla rozhodovat minitabulka všech tří týmů, která by pro nás znamenala druhé místo, tak se organizátoři rozhodli umístění sepsat dle skore, které hovořilo proti nám.

Přesto jsme si super zahráli a myslím, že za rok pojedeme znovu. Na závěr turnaje přichystali organizátoři turnaj v penaltách, opět systémem každý s každým na dva pokutové exekutory. V této dovednostní soutěži jsme skončili druzí.

Radek Vitkovský si z turnaje odnesl cenu pro nejlepšího brankáře, Petra Hromádková pak cenu (vínko) pořadatelů za předvedené výkony a za třetí místo jsme si kromě pohárku vysloužili 18ks Kozlů v plechu, Avanti a Jelzina.

Fotografie dodám později.

Naše zápasy:

Ludeco FC - Sedm trpaslíků Rokycany 2:0 (Brdičko, J.Sýkora)
Ludeco FC - FC Kařízek 1:5 (Škornička)
Ludeco FC - Chataři Kařízek 3:1 (J.Sýkora, Škornička, Caizl)
Ludeco FC - Nádraží Kařízek 2:1p (J.Sýkora, rozh.pen. J.Sýkora)
Ludeco FC - Raben Hořovice 2:1 (J.Sýkora, Škornička)

Sestava:

Vitkovský - Škornička, Hromádková - J.Sýkora - Caizl, Brdičko

V jednání přátelák s áčkem Slavie

25. července 2012 v 12:41 | Petr Brdičko |  Aktuality
V nedávné době oslavilo Ludeco své 4.narozeniny a tak jsem přemýšlel nad tím, co by mohlo být takového vhodného k oslavě těchto narozenin. Několik pokusů o narozeninový turnaj ztroskotalo a tak bylo třeba vymyslet něco jiného. A tak jsem oslovil vedoucího futsalového "áčka" Slavie Praha pana Daniela Kolmana, jestli by si s námi nedali takový "narozeninový" přátelák.

Samosebou bychom hráli futsalový zápas a ne zápas v malé kopané, přesto věřím, že bychom si zápas velmi užili. V současné době není tým Slavie pospolu, jelikož je to samozřejmě tým amatérský a tak má každé své zaměstnání a příprava týmu začne až v srpnu.

Termín tedy bude malinko složitější shánět, ale věřím, že se to v rámci přípravy povede.

Brčko

Aktuální statistky

21. července 2012 v 13:03 | Petr Brdičko |  Statistiky
Někteří z Vás se stále ptají na to, jak na tom jsou v Ludecu statisticky :) Takže po rozkliknutí celého článku naleznete statistiky odehraných zápasů a vstřelených branek.

Brčko


Ludecu se turnaj v Libčících nevydařil

16. července 2012 v 11:24 | Petr Brdičko |  Turnaje
Dalšího turnaje jsme se zúčastnili v sobotu, 14.7.2012, v obci Libčice nad Vltavou. Jednalo se o Koupák Cup, kde se sjelo 12 týmů z okolí i z Prahy. Vystupovali jsme inkognito pod názvem Grand Team a turnaj se nám příliš nevydařil. Přesto jsme si super zahráli a určitě vyrazíme na další zápolení.

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu Co dům dal. Po brankách Jakuba a Petra Sýkorových jsme vyhráli 2:1 a začalo se nadějně. V druhém zápase nás čekal tým Královské reggae, který byl jedním z největších favoritů turnaje. Odehráli jsme slušný zápas a remizovali 2:2, obě branky vstřelil Jakub Sýkora. Tím ty lepší výkony skončily.

V třetím utkání jsme narazili na tým Divocí andělé, který do té doby získal jediný bod. Opět díky Jakubovi Sýkorovi jsme se ujali vedení 1:0, neudrželi jsme jej však a remizovali 1:1. Jak se později ukázalo, tato remíza nás stála postup.

Čtvrtý zápas proti nám nastoupil asi největší favorit turnaje, tým 1.FC Cossa, který nám celý zápas (každý se hrál na 1x15 minut) nedal šanci a vyhrál zaslouženě 4:0.

V posledním zápase jsme již věděli, že na turnaji končíme a tak jsme do utkání proti Zrnometu šli s cílem si ho užít. Možná už nestačily síly a vůbec se nám nic v tomto zápase nedařilo a podlehli jsme 0:1. Ve skupině jsme skončili na 3.místě, což v celkovém pořadí z 12 týmů znamenalo 5.-6 pozici.

Po turnaji jsme si pochutnali na gulášku, kofolách, pivečkách a jelo se z vesela dom. Ozveme se zase na dalším turnaji.

Soupiska:

Vitkovský - P.Sýkora, Šturma, Hromádková, Brdičko - J.Sýkora, O.Sýkora, Obermajer

Branky: 4x J.Sýkora, 1x P.Sýkora

Vojta Řehoř vstupuje do Síně slávy

2. července 2012 v 20:04 | Petr Brdičko |  Síň slávy
Dalšího člena Síně slávy vítáme mezi námi. Je jím Vojta Řehoř, který splnil jednu z podmínek pro přijetí, a to je odehrátí minimálně 2 turnajů za Ludeco s tím, že je alespoň jeden z nich vítězný. Vojta tuto podmínku splnil vítězstvím na turnaji ve Vodokrtech.

Takže vítej a ať se daří dále :)

Ludeco vyhrálo turnaj ve Vodokrtech

2. července 2012 v 19:53 | Petr Brdičko |  Turnaje
Fantastického úspěchu se dočkalo Ludeco, když v sobotu 30.6.2012 vyhrálo turnaj v obci Vodokrty na Plzeňsku. Turnaje jsme se účastnili podruhé po 4 leté pauze. Tentokrát se na turnaj vydala podstatně silnější sestava, než tehdy a dle toho to také vypadalo :)

V prvním zápase na nás čekal tým Livo Libákovice, se kterým jsme se utkali již před 4 lety. Oproti tehdejší porážce jsme měli určitě více ze hry, ale gol jsme nevstřelili. To samé se (ne)povedlo soupeři a tak první zápas skončil 0:0.

V druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Rumusko. Byl to soupeř, který se v druhé půli ujal vedení, když zužitkoval trestný kop. Do konce zápasu však stačil vyrovnat Jakub Sýkora a zápas dospěl do dalšího remízového konce. A vzhledem k tomu, že v naší skupině jsme byly pouze tři týmy (jeden nedorazil) a vzájemný zápas našich soupeřů skončil plichtou 2:2, tak o pořadí ve skupině rozhodlo skore a vstřelené goly. Měli jsme jich nejméně a tak jsme šli do baráže o postup do semifinále.

V ní jsme se utkali s domácím ambiciozním týmem Vodokrt. I v tomto zápase jsme měli malinko navrch a utkání rozhodl jedinou brankou Ondřej Sýkora. Radost byla obrovská a šlo se do semifinále.

V něm jsme opět narazili na Rumusko, které vyhrálo naší skupinu. Tentokrát to však byla z naší strany jednoznačná záležitost. V první půli jsme vedli díky Jakubovi Sýkorovi "jen" 1:0, v druhém poločase to však byl náš koncert. Nejprve zvýšil opět Sýkora, po něm se trefil ranou do růžku Jakub Obermajer a nakonec se prosadila i Péťa Hromádková, která z hranice vápna vystřelila na branku, golmanovi poskočil míč před rukou a skončil v brance. Péťa se tak dočkala prvního golu v barvách Ludeca. Radek Vitkovský, který celý turnaj předváděl fantastické výkony, vychytal v tomto zápase penaltu a s konečným stavem 4:0 pro nás se šlo do finále.

V něm jsme trochu nečekaně narazili na tým Oseka. Doufali jsme v zápas s týmem Levných kanalizací, který v průběhu turnaje kempil vedle nás a se kterým jsme se tam docela spřátelili. Podlehl však Oseku a soupeře jsme si samosebou vybírat nemohli. Šlo o velmi vyrovnaný zápas, kde šlo opravdu o nervy :) Nebyl by to však Jakub Sýkora, aby to nevzal na sebe a rozhodl jedinou brankou v druhém poločase.

A jak se na začátku vyhlásila jízda za sudem piva, jenž byl hlavní cenou, tak se také jízda splnila. Musím poděkovat opravdu všem za předvedené výkony, protože myslím, že tenhle turnaj ukázal, že takhle nějak vypadá kolektivní a týmová hra. (o čemž by mohla vyprávět i večerní a noční oslava :)) Nezapomenu také zmínit, že si Jakub Sýkora došel pro ocenění za nejlepšího střelce turnaje.

Ještě jednou DÍKY MOC VŠEM.

Zápasy:

Skupina, Ludeco FC - Livo Libákovice 0:0
Skupina, Ludeco FC - Rumusko 1:1 (branka: J.Sýkora)
Baráž o semifinále, Vodokrty - Ludeco FC 0:1 (branka: O.Sýkora)
Semifinále, Ludeco FC - Rumusko 4:0 (branky: 2x J.Sýkora, Obermajer, Hromádková)
Finále, Osek - Ludeco FC 0:1 (branka: J.Sýkora)

Sestava:

Vitkovský - Voj.Řehoř, Hromádková, Brdičko - J.Sýkora, O.Sýkora, Obermajer