Červen 2010

Pojeďme na Pupo Cup

29. června 2010 v 12:11 | Petr Brdičko |  Turnaje
Tak ještě jsme ani nepřijeli z Qanto Cupu a někteří z Vás už jsou namlsaní na další fotbalovou akci. :-) (neříkám, že já ne :-D ) .

Máme tady nabídku na 28. ročník PUPO cupu v obci Velké Svatoňovice na Trutnovsku. Startovné 600 Kč bych opět uhradil ze svého, to není problém, stany postavit už snad umíme (:-)) a pokud by se na turnaj vydala podobná sestavička, jako jela teď, určitě se nebudu zlobit. Stejně tak, když s námi vyrazí i další hráči.

Hraje se systémem 5 + 1 na PŘÍRODNÍ TRÁVĚ (Capsem napsáno umyslně, aby mi někdo nenadával, že to tu nebylo uvedeno:-P) Podrobnější info o turnaji ještě očekávám od pořadatele, každopádně v sobotu se hrají základní skupiny, v neděli pak hraje postupivších 10 týmů o semifinále a finále. Turnaj se koná 21.-22.8.2010.

V průběhu léta jinak samozřejmě odehrajeme některá přátelská utkání, s tím se samosebou počítá, stejně tak i s častější docházkou na nějaké ty menší tréninky. Je to třeba :-)

Takže hlašte se mi, kdo by případně jel, samozřejmě zatím je na vše dost času.

Boss

Konečná tabulka Qanto Cupu 2010

28. června 2010 v 11:58 | Petr Brdičko |  Turnaje
Tabulku zobrazíte rozkliknutím článku. Na místech od páteho až po poslední o pořadí rozhodoval celkový bodový zisk na turnaji a samozřejmě záleží i na tom, jak daleko se tým dostal. Znamená to, že například tým na sedmnáctém místě má 23 bodů, ale tým na šestnáctém má 14 bodů, je to proto, že se tým na šestnácté pozici probojoval do osmifinále, kdežto tým za ním nikoliv. (je to jen příklad, v tabulce je to samosebou jinak)

U týmů na prvních čtyřech místech není uvedeno skore, o jejich pořadí rozhodla utkání


Ludeco nebylo do počtu

26. června 2010 v 20:37 | Petr Brdičko |  Turnaje
V sobotu, 26.6. se tým Ludeco Praha před polednem vydal na velký turnaj Qanto Cup 2010 do Městečka Trnávka, které se nachází cca 6 km jižně od Moravské Třebové. Ve své skupině V narazilo na týmy ŠK Prednádražie Trnava, Futsal Club Rusovce, FC Lipník a FC NH Ostrava.

Sestava Ludeca vypadala takto:

Ondřej Michalec, Jan Michalec, Lukáš Michalec, David Šturma, Jakub Sýkora, Vojtěch Štika, Petr Brdičko, Jakub Obermajer, Petra Hromádková, Lukáš Vávra

V prvním utkání jsme narazili na Trnavu. Tým z první západoslovenské futsalové ligy dostal v prvním zápase kontumaci 0:3, protože nebyl kompletní. Na nás už ale byli připraveni, přesto jsme chtěli využít možné psychické nepohody soupeře právě díky kontumaci. A dařilo se to od úvodu skvěle, když zhruba po pěti minutách hry překonal po pěkném pasu Šturmy golmana hostí Lukáš Michalec. Následovala urputná bitva o každou přihrávku a naše obrana statečně odolávala nájezdům soupeře, v čele s výborným brankářem Ondřejem Michalcem. Zápasy se hrály na 2 x 12 minut a rozhodně to nebyla legrace. Posledních pět minut utkání nám ale hrubě nevyšlo. Dvě individuální chyby v obraně znamenaly obrat skore ve prospěch našeho slovenského soka a tak jsme první zápas prohráli 1:2.

V dalších dvou zápasech už byli soupeři vždy lepším týmem, snad možná i kvůli naší pasivitě a především utkání s FC NH Ostrava bylo škoda, už jen proto, že naše výhra nad tímto týmem znamenala náš postup do semifinálových skupin. Bohužel jsme ale s Lipníkem prohráli 0:2 a s dotyčnou Ostravou dokonce 0:3. Výhru si tak připisujeme jen za kontumaci 3:0 proti druhému ze slovenských týmů, FC Rusovce, který se na turnaj nedostavil.

Turnaj jsme si ale patřičně užili, snad poprvé se takto tým vydal na více než den pospolu. Večer a noc jsme strávili v příjemné náladě a pohodě na chatě Petry Johanusové v obci Lechovice nedaleko Mohelnice. Na turnaj se byl podívat i Lukáš Obermajer a jeho tatík :-) Někteří si pak sobotní noc zpestřili vycházkou na nedaleký hrad Bouzov.

Tak snad zase brzy :-)

Boss

Ludeco zítra odjíždí na Qanto Cup

25. června 2010 v 13:36 | Petr Brdičko |  Turnaje
Dlouho očekávaný Qanto Cup je zde. Zítra se velká část týmu Ludeco vydává do Městečka Trnávky, aby tam odehrála minimálně 4 utkání na turnaji Qanto Cup 2010.

Píšu umyslně velká část, neboť z nominovaných Lukáš Vávra už je na cestě na turnaj dnes.

Kompletní nominace vypadá takto:

Brankář: Ondřej Michalec

Obrana: Jan Michalec, David Šturma, Lukáš Vávra, Jakub Obermajer

Útok: Jakub Sýkora, Petra Hromádková, Petr Brdičko, Lukáš Michalec, Vojtěch Štika

Obsazejnost v autech

Škoda Felicia (Lukáš Vávra) - Lukáš Vávra
Seat Córdoba (Petr Brdičko) - Petr Brdičko, Jakub Obermajer, Petra Hromádková, Jakub Sýkora, Vojtěch Štika
Peugeot? (pravděpodobně :-D, Lukáš Michalec) - všichni Michalcovi + David Šturma

Jako doprovod ještě jede táta od obíků Pandou a Lukáš Obermajer s Petrou Johanusovou Fiatem Punto. U Petry Johanusové na chatě pak přenocujeme.

Žádám všechny, kteří mají zítra být na srazu v 10:00, aby tam byli včas!!! Neradi bychom dojeli pozdě.

Boss

V Ludecu končí 7 hráčů

23. června 2010 v 16:59 | Petr Brdičko |  Tým
7 hráčů opouští tým Ludeco Praha. Už dopředu bylo avizováno, že o konec v týmu požádali Ondřej Kumpošt a Lukáš Procházka, kteří jsou členy nového týmu Converto Praha. Spolu s nimi do stejného týmu odcházejí také David Lukášek a Artan Mustafa. V kádru tohoto týmu jsou také naši bývalí hráči, jako Jiří Vávra, Marek Burian nebo David Zika.

V týmu dále nepočítáme s Kamilem Glückseligem a Lukášem Panýrkem, kteří toho za poslední měsíce příliš nenahráli, lépe řečeno nenahráli vůbec nic. V týmu už dále nebude pokračovat ani Dominika Pekárková, kterou uvolňuji ze stejného důvodu, jako u předchozích dvou jmenovaných.

Do týmu naopak zpět zapisuji Vojtěcha Štiku, který začal více za náš tým nastupovat. Šanci ještě dostane Robert Knobloch, je jen na něm, jak s ní naloží, vykřičník uvádíme i k Jirkovi Hladíkovi.

Náš kádr tedy aktuálně čítá 17 jmen. Sám mám vyhlédnuté tři posily, tak snad se mi povede je do týmu přivést. Jedná se o Pepu Lišku, Ondonga Destina a jeho bratra. Pokud i Vy znáte někoho, kdo by do míče uměl kopnout, a je to pohodář a týmový hráč, řekněte mi a zkusíme ho v létě v nějakém z přáteláků či turnajů.

Boss

David Šturma a Lukáš Procházka v Síni slávy PKFL

23. června 2010 v 11:13 | Petr Brdičko |  Liga
Pražská klubová fotbalová liga, v rámci které hrajeme 3.B soutěž, otevřela prvním ročníkem svou Síň slávy.

Z každé skupiny ligy (tzn z 1., 2.A, 2.B, 3.A a 3.B ligy) jsou do Síně slávy uvedeny 3 nejlepší týmy dané soutěže + 3 nejčastěji vyhlašovaní hráči utkání + 3 nejlepší střelci a 3 nejlepší brankáři.

Dle statistiky a údajů do Síně slávy tak z našeho týmu byl uveden David Šturma, který byl vyhlášen šest krát hráčem zápasu, což je druhý nejlepší výsledek v naší lize. Spolu s ním je do síně slávy uveden i Lukáš Procházka s průměrem 3,20 obdržených branek na zápas, což z něj dělá třetího nejlepšího golmana naší ligy.

Gratulujem :-)

Boss

Rozlosování turnaje Qanto Cup 2010

22. června 2010 v 14:24 | Petr Brdičko |  Turnaje
Pro rozlosování turnaje rozklikněte celý článek.


Doplňující informace o dalších a doprovodných akcích ke Qanto Cupu

22. června 2010 v 9:26 | Petr Brdičko |  Turnaje
Ke Qanto Cupu bude pořádáno kromě v předchozím článku zmíněných soutěží o Hyundai další doprovodné akce. Vstup na tyto akce je zdarma.

V případě, že budete s sebou brát nějaké děti, je možné v Moravské Třebové a Třebářově nalézt skákací hrad. V Moravské Třebové je také v sobotu od 12 do 19 hodin k dispozici malování na obličej a různé soutěže pro děti. V Městečku Trnávka pak bude přichystán Coca Cola vodní fotbálek.

Pro dospělejší budou v Moravské Třebové k dispozici míchané drinky od profesionálních barmanů a také NIKE Centrum Moravská Třebová.

Vzhledem k tomu a i nejen proto, že se sobotní akce tradičně účastní mnoho Svitaváků, je připravena pro účastníky po skončení programu připravena zpětná autobusová doprava Moravská Třebová - Svitavy za 30 Kč.

Od 19:00 v sobotu 26.6.2010 pak začíná velká Laser Party Show na stadionu SKP Slovan Moravská Třebová za organizace radia Kiss Hády, hrát bude DJ Folteen. Vstup je samozřejmě zdarma a po dobu diskotéky dostanete k jedněm zakoupeným cigaretám Pall Mall druhou krabičku u hostesek zdarma!

Po celou dobu turnaje bude na vybraném místě v areálu SKP Slovan Moravská Třebová k dispozici Wi-Fi připojení k internetu ZDARMA! Organizátoři zveřejní téměř online výsledky všech odehraných utkání na www.fotbalovesrdce.cz .

Z XII. ročníku turnaje QantoCup bude natočen 20-ti minutový dokument fotbalového srdce, který bude odvysílán na ČT4. Dokument bude možné shlédnout také na www.qantocup.cz .

Minulý ročník:

Celkem se zúčastnilo 164 družstev mužů a žen z 95 měst a obcí. Největší počet mužstev z města Svitavy - 12 družstev. Největší vzdálenost: Beverest /Belgie/ 1035 km, Aš 410 km, Dolný Kubín /Slovensko/ 284 km. Turnaj odehrálo celkem 1 509 hráčů, celkem bylo vstřeleno 1 838 gólů. Celkem bylo odehráno 536 utkání, 11 360 minut, což činí více než 189 hodin. Utkání rozhodovalo 24 rozhodčích.

Česká republika - 84 mužských týmů, 8 ženských, účastnily se týmy z 54 měst a obcí
Slovensko - 15 mužských týmů, účastnily se týmy z 8 měst a obcí
Belgie - 1 mužský tým, účastnil se tým z 1 města
Hradecký kraj - 10 mužských týmů, 1 ženský tým, účastnily se týmy z 15 měst a obcí
Pardubický kraj - 32 mužských týmů, 1 ženský tým, účastnily se týmy z 16 měst a obcí
Svitavy - 12 mužských týmů

Celkem 154 mužských týmů, 10 ženských týmů z 95 obcí a měst.

Historická tabulka vítězů mužů:

1999 (12 týmů) - D.J. Renda & Allstar team Svitavy
2000 (32 týmů) - FC Žlibka Jevíčko
2001 (42 týmů) - Goll Náchod
2002 (55 týmů) - FC Žlibka Jevíčko
2003 (55 týmů) - Slavíci Mladá Boleslav
2004 (70 týmů) - FC Literpool Frenštát pod Radhoštěm
2005 (77 týmů) - SK Olympik Mělník
2006 (80 týmů) - FC Literpool Frenštát pod Radhoštěm
2007 (119 týmů) - Jiřina Prostějov
2008 (146 týmů) - FC Tango Brno
2009 (164 týmů) - Jiřina Prostějov

Historická tabulka vítězů žen:

2008 - Květinky s.r.o. Chrudim
2009 - Chemcomex Praha

Info o Qanto Cupu

22. června 2010 v 8:54 | Petr Brdičko |  Turnaje
Včera mi domů přišla obsílka z organizátorů Qanto Cupu, která obsahovala následující:

Vážení sportovní přátelé,


Občanské sdružení Hřebečská akademie a firma QANTO CZ, s.r.o., připravily již 12. ročník největšího turnaje v malém fotbale na území České republiky. V letošním roce poprvé pod záštitou Českého i Slovenského olympijského výboru, Českomoravského i Slovenského fotbalového svazu, Pardubického kraje a Asociace krajů ČR. Společenskou prestiž akce dokládá osobní účast řady významných osobností. V sobotu navštíví turnajové klání předseda ČSTV Pavel Kořán a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

 26.-27, června se na 16 hřištích v Moravské Třebové, Městečku Trnávce a Třebářově utká na 170 družstev mužů a žen. V kategorii mužů budou účastníci z celé ČR a SR poprvé bojovat o titul "Mezinárodního mistra Čech, Moravy a Slovenska" v malém fotbalu.

 Akce se pravidelně účastní řada renomovaných fotbalových osobností. Potřetí za sebou se bude snažit získat vítězství v turnaji žen nejlepší fotbalistka České republiky za rok 2009 Petra Divišová, v turnaji mužů se ukáže řada futsalových reprezentantů, z nichž Michal Belej bude usilovat již o celkově 4.primát v prestižní fotbalové akci.

Pro přímé účastníky, diváky a další návštěvníky budou připraveny doprovodné akce. Pro děti (malování na obličej, vodní fotbálek, skákací hrady) i dospělé (kvalitní občerstvení, večerní Laser party Show s DJem Folteenem).

Společnost HYUNDAI CZ s.r.o. bude předvádět nejnovější vozy typů i30 a ix35. Zájemci se budou moci zúčastni soutěže o model i30 a dalších 350 cen v rámci kampaně pořádané celosvětově k MS v Africe. Vřetenové sekačky ATCO budou předváděny po celou dobu akce na všech hracích místech s odborným výkladem předností tohoto typu stříhání trávy nejenom na fotbalových trávnících. Firma NIKE uvede testovací centrum plné nejnovějších typů kopaček včetně možnosti jejich vyzkoušení přímo v akci. Po otestování kopaček získávají zájemci 20% slevu v prodejnách A3 Sport a dalších Teamsales partnerů značky NIKE.

Pro družstva, která se umístí ve všech kategoriích na stupních vítězů jsou přichystané poháry a ceny v celkové hodnotě 100 000 Kč. Veškeré další informace na www.fotbalovesrdce.cz .

Martin Vodička
hlavní organizátor

více informací po rozkliknutí celého článku.

Rozlosování celého turnaje uvedu později.


Qanto Cup rozlosován

17. června 2010 v 9:50 | Petr Brdičko |  Turnaje
Turnaj Qanto Cup byl ve středu, 16.6.2010, rozlosován. Ludeco bylo nalosováno do skupiny V, která se odehraje 26.6.2010 od 14:00 v Městečku Trnávka. Ve skupině T se představuje Converto Praha, což je tým složený výhradně z našich bývalých hráčů, jakými jsou nebo teprve budou Jiří Vávra, David Zika, David Lukášek, Lukáš Procházka, Marek Burian nebo Ondřej Kumpošt.

Ludeco se ve své skupině utká s těmito týmy:

ŠK PREDNÁDRAŽIE TRNAVA (SLOVENSKO)

Slovenský futsalový klub byl založen roku 1991, původně s názvem West Bromwich Albion. Tým je tvořený z velmi talentovaných, zkušených a charizmatických hráčů. Mezi největší úspěchy patří vítězství v západoslovenské krajské fotbalové lize v sezoně 2000/2001. Mužstvo je pravidelně oceňované na různých střetnutích a turnajích jako nej "fair-play" mužstvo.

Soupiska týmu: Róbert Bohunický, Peter Lager, Jaro Malovec, Martin Michalík, Luboš Vittek, Marek Kotláň

Tento tým se Qanto Cupu účastnil už i v loňském roce, kdy došel do semifinálových skupin, tzn. za 164 týmů mezi nejlepších 80.

FC LIPNÍK

O tomto týmu jsem se nedozvěděl víc informací, existuje tým TJ Lipník, pak také Sokol Lipník, jestli je to jeden z nich, to opravdu netuším.

Tento tým se loňského ročníku neúčastnil.

FUTSAL CLUB RUSOVCE (SLOVENSKO)

Druhý slovenský tým v naší skupině nemá oficiální stránky, nebo jsem je spíše nemohl najít. Hraje 2.C ligu Bratislavské futsalové ligy, kde aktuálně hraje v popředí tabulky. Soupisku jsem nenalezl.

Tento tým se loňského ročníku neúčastnil.

FC NH OSTRAVA

Těžko říci, jestli se jedná opravdu o tým, který má na fotbalové mapě docela zajímavé postavení, když jeho kádrem prošli takoví hráči, jako Jankulovski, Horváth nebo Papadopulos.

V loňském roce se tento tým probojoval mezi nejlepších 32 účastníků turnaje, když v 1.kole vyřazovací fáze prohrál 1:7 s pozdějším vítězem turnaje, Jiřinou Prostějov.

V každém případě ve skupině V jsme jediní zástupci Čech a věřím, že v konfrontaci s dvěma moravskými a dvěma slovenskými týmy postoupíme do druhého dne.

Startovné na turnaj již bylo uhrazeno, já všechny prosím, aby na turnaj měli připraveny stany, či si zařídili ubytování dle možností, které jsem uvedl v předchozích článcích.

Takže už jen týden a valíme!!! :-)

Boss