Březen 2009

Těžký víkend nevyšel, hlavy z toho nevěšíme

29. března 2009 v 21:15 | Petr Brdičko |  Liga
Máme za sebou asi nejtěžší víkend v historii klubu. Hrát ve dvou dnech proti prvním dvěma týmům v tabulce, to je opravdu "nářez". Celkové skore 4:19 je víc než špatné, ale hlavy z toho nevěšíme. Ve fotbale může být i hůř, zklamalo se, ale jdeme dál, před námi je ještě 10 kol, ze kterých můžeme vytřískat 30 bodů.

Zapracovat se musí na motivaci. Bohužel mi občas přijde, že hráči si jdou na hřiště "prostě zakopat". O tom to opravdu není. Dávám do toho opravdu hodně usilí, hodně peněz i hodně času. Po Vás žádám jen výkon "na plný koule" na 60 minut jednou za čas. Snad to není příliš. A když už se snažíme, tak to opravdu jde a vy to víte (viz turnaj v Bohnicích). Bohužel nám v ligových zápasech výdrž zůstane tak 20 minut (jak dnes proti SVP, tak včera proti Hodkovičkám byla první část zápasu velmi dobrá). Pak se jde maximálně do kolen, protože vidíme, že soupeř vyhrává. Takhle to prostě nejde.

Ano, dneska jsme proti sobě měli silného protivníka a byli jsme i v početní nevýhodě, spousta hráčů se omluvila a tak hrát museli i tací kluci, který do toho kopou jen tak pro srandu (já, obík, Mahy, Kuba), přesto si myslím, že tak vysoké výsledky nemusí být žádný zápas. Opět jako příklad uvedu turnaj v Bohnicích. Vyhrát se dá vždycky a s každým.

A já věřím, že proti SOL Fans nezdary napravíme a že do toho půjdeme s vervou.

Boss

Další nálož

29. března 2009 v 20:57 | Petr Brdičko |  Liga
Ani druhý víkendový zápas se Ludecu nepovedl a od SVP si v předehrávaném 13.kole odnáší debakl 1:11.

Hned v úvodu jsme se dostali do vedení 1:0, když branku vstřelil Jakub Chmel. Ze zabezpečené obrany jsme se drželi dobrých 20 minut a stejně jako včera s Hodkovičkami, i dnes začátek vypadal nadějně. Bohužel útok byl po celý zápas naprosto bezzubý a obrana zkolabovala ihned po vyrovnávacím golu. Soupeř už si s námi po zbytek zápasu jen hrál a z toho nakonec vzešel daný výsledek. David Šturma navíc obdržel žlutou kartu za ruku.

Dnešní sestava:
Brdičko, J.Obermajer, J.Chmel, Pospíšil, Šturma, Hochmann, Kumpošt, Procházka, Manhart, dostavil se i lékař F.Jebavý

Další zápas následuje v sobotu 4.4. proti SOL Fans. Včas se všem ozvu. Další víkend máme pauzu.

Dohrávka se nepovedla

28. března 2009 v 19:42 | Petr Brdičko |  Liga
Dohrávka 10. kola podzimní části 3.A PKFL ligy se nevydařila. Chtěli jsme se vytáhnout, první poločas to i celkem šlo, nakonec jsme odešli poraženi 3:8.

V prvním poločase jsme drželi dobrý výsledek a hrálo se 3:3. Bohužel do druhého poločasu se vyrazilo poněkud laxně a někteří hráči působili jako "brazilci", což rozhodně nebylo ku prospěchu. Nevím, co víc k tomu psát, snad jen "doufám, že to zítra se SVP napravíme."

Ludeco tak zůstává na posledním místě s jednobodovou ztrátou.

Sčuka (1 gol), Šturma (1 gol), Dunčko (1 gol), Kumpošt, Brdičko, Vávra, Zika, Burian, J.Obermajer, J.Chmel, Hochmann, Pospíšil, Sýkora

Pískání jaro 2009

28. března 2009 v 10:00 | Petr Brdičko |  Aktuality
Tak už i my víme, kdy a kde budeme pískat jarní zápasy 3.B PKFL a víme také, kdo bude zápasy pískat nám. Pískat chodím já, občas s Davidem Hochmannem a Jakubem Obermajerem, kdyby se někdo chtěl přidat, není problém.

Díky tomu, že z 3.B PKFL ligy odstoupil tým Lhotka Stars, tak některé naše zápasy pískají týmy z naší ligy.

CO PÍSKÁME?

28.3.2009, 16:45 - FC Tibetians - Lömrä Tüm, Strahov, předehrávané utkání 17.kola

28. března 2009 v 9:27 | Petr Brdičko |  Aktuality
Nedělní utkání se SVP hrajeme od 15 hodin. Srazy jsou 13:45 u školy, 14:00 metro Palmovka nebo 14:30 na Vyšehradě. Bystří už určitě vědí, že se zítra posouvá čas o hodinu dopředu. Takže bych byl rád, kdybyste si všichni přenstavili hodinky, abych nemusel na někoho čekat. Nominace na zápas se SVP je hojná, z čehož mám velkou radost. Měla by dorazit tato sestava:

Brdičko, J.Obermajer, J.Chmel, Hochmann, Kumpošt, Pospíšil, Dunčko, Hladík, Procházka, Artan, Šturma, Sčuka, Manhart

O víkendu liga

24. března 2009 v 20:16 | Petr Brdičko |  Liga
Tak a je to tady. Po dlouhé době čekání, plné turnajů a přáteláků, ať už úspěšných či neúspěšných, jsou tu zpátky ligové souboje.

V sobotu se Ludeco Praha utká v dohrávaném utkáni podzimu s Hodkovičky United. Hrajeme od 14 hodin na našem hřišti na Vyšehradě, píská nám Sehranka. Nemusím připomínat, že Hodkovičky jsou v tabulce druhé a že by bylo fajn se na ně vytáhnout.

To samé platí i o soupeři, se kterým se utkáme o den později, tedy o SVP. V tabulce vedou o 7 bodů, porazili jsme je na penalty ve finále Jarního turnaje, tak proč něco podobného nezopakovat? Hrajeme opět na Vyšehradě, tentokrát od 15 hodin, píská nám Lömrä Tüm.

Po sobotním zápase se přesouvám na Strahov, kde budu pískat utkání právě mezi Lömrä Tüm a FC Tibetians, doufám, že buď David Hochmann nebo Jakub Obermajer pojedou se mnou (nebo klidně může i někdo další, když bude chtít).

Prozatimní nominace (která se může změnit) na dané zápasy vypadá takto:

HODKOVIČKY: Brdičko, J.Obermajer, J.Chmel, Hochmann, Štědrý, Vávra, Zika, Šturma, Sýkora, Sčuka, Burian

SVP: Brdičko, J.Obermajer, J.Chmel, Hochmann, Kumpošt, Pospíšil, Dunčko, Hladík, Procházka, Artan, Šturma, Sčuka

Hlašte se mi chlapi, ať to můžu dát do kupy.

Boss

V červnu do Libáně

23. března 2009 v 18:57 | Petr Brdičko |  Turnaje
Tak jak už jsem tu zmiňoval, stejně jako loni, i letos se zúčastníme nějakého mimopražského letního turnaje.

Vybrán letos byl turnaj v Libáni, který se bude konat 27.6.2009 (je to sobota, snad už budete mít všichni všechny školní starosti vyřízeny). Startovné je 650 Kč, o to se postarám já sám, každopádně zajímavější to bude s dopravou. Libáň je obec mezi Mladou Boleslaví a Jičínem a zatím to nevypadá, že bychom měli stíhat začátek včas. Proto to asi vypadá, že si vypůjčíme nějaký mikrobus, se kterým se tam dopravíme.

Na takové věci je zatím času dost. Každopádně hrací systém je 5+1, ceny za výhru jsou:

- pohár, sud piva, dort, dárkový koš, balon, dvě lahve vína, 2litrový šampus

Účastnit by se mělo 16 týmů, hrát se bude na městském stadionu v Libáni. Vše se teprv dá do kupy, snad se povede dopravit se tam nějak rozumně. Kdyby měl někdo někoho známého, kdo by mohl zapůjčit nějaký mikrobus, dejte vědět. Díky

Boss

Přáteláky nevyšly uplně dle představ

22. března 2009 v 19:08 | Petr Brdičko |  Aktuality
Právě jsem se vrátil z přátelských klání, která se konala na našem domácím hřišti na Vyšehradě. Pocity jsou rozporuplné. Chválím dobrou střeleckou potenci (zatím bez většího počtu golů, ale to se podá), naopak se mi nelíbí přístup ke hře a k obraně.

Na turnaj dorazila tato sestava:
Brdičko, J.Chmel, Psčuka, Hochmann, Kumpošt, Procházka, J.Vávra, Burian, Zika a jako výpomoc Vojtěch Štika.

První zápas se nastoupilo proti týmu 1.FC Heroes. Hrálo se 2x20. Soupeř nepřijel ve zrovna početné sestavě, a tak jsme mu do prvního zápasu vypůjčili Lukáše Procházku, aby byla hra férová. Hra se přelévala ze strany na stranu bez vážnějších situací. Zhruba v první polovině prvního poločasu ale zrobil hrubku brankář Vávra, který nastřelil při výkopu jednoho z protihráčů a od něj se míč zatoulal do branky - 0:1. Ještě do poločasu se podařilo srovnat, když závaru před hostující brankou využil Marek Burian - 1:1. Do druhého poločasu se do brány postavil Roman Psčuka. V 7.minutě druhého poločasu už i on lovil míč ze své sítě, když soupeřův střelec propálil z 7 metrů vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Nic podstatného už se v utkání nestalo. V druhém poločase všem zatrnulo, když se při souboji o míč střetli David Hochmann a jediná přítomná slečna, která hrála v obraně soupeře. David chtěl vystřelit na bránu, když tam slečna (snad jsem správně odvodil, že Jana) strčila nohu. Rána to byla velká, padly i slzy, ale za chvíli už byla na nohách a my věříme, že je v pořádku.

V druhém našem zápase jsme nastoupili proti Rams. Se soupeřem jsme se domluvili, že odehrajeme dva různé zápasy, každý na 20 minut. První zápas se absoloutně nestíhalo, naši kluci byli promrzlí z čekání na náš další zápas (mezi tím hráli Rams s Heroes). Obrana absolutně nestíhala řešit nápory soupeře a tak jsme prohráli vysoko 0:4. V druhém zápase si do brány stoupl Petr Brdičko, už za stavu 0:1 pro soupeře (v bráně byl Lukáš Procházka). V polovině druhého zápasu se však Ludeco dostávalo častěji k bráně soupeře a o chvíli později srovnával opět Marek Burian na 1:1. Ve zbytku utkání fungovala obrana konečně trochu organizovaněji, přesto chvíli před koncem unikli dva hráči na jednoho z obránců, který neuhlídal oba a tak měl soupeř jednoduchou pozici - 1:2.

Všechny zápasy se prohrály, hlavu z toho snad ale nevěšíme. Příští týden jdeme ostře do ligy, věřím, že už zase jednou vítězně.

Co se týče ještě jedno zápasu, který se na Vyšehradě konal, tak Rams v něm porazili 1.FC Heroes 5:1. Jedinou branku za Heroes vstřelil Vojtěch Štika, kterého jsme vypůjčili na výpomoc.

Baumruk na 4 týdny mimo hru

21. března 2009 v 15:46 | Petr Brdičko |  Aktuality
Opora A-týmu a nová zimní akvizice Kryštof Baumruk, nebude hrát v následujících čtyřech týdnech. Ve svém zápase na Admiře si v sobotu přetrhal stehenní svaly a to jej na nějakou dobu vyřadí. Nebude tak moci nastoupit v zítřejším přátelském dvojzápase proti Rams a Heroes a nebude hrát ani v prvních ligových zápasech proti SVP a Hodkovičky United.

Na marodce je také Jakub Obermajer, který laboruje s chřipkou, Petr Borkovec bude mimo hru ještě minimálně dva měsíce, čeká jej i operace, nově je na marodce i Jirka Hladík, který má nepříjemný zánět na noze. Všem přejeme brzké uzdravení a brzký návrat na fotbalový trávník.

V neděli nakonec miniturnaj!!!

18. března 2009 v 9:46 | Petr Brdičko |  Aktuality
Tak nakonec se neděle ještě malinko mění. Začátek toho všeho je v pořádku a platí 15.hodina. Kromě 1.FC Heroes, kteří s námi měli hrát původně, se přihlásil i tým Rams, ze stejné skupiny ligy, jako jsou právě Heroes. Budeme tedy nakonec hrát přátelský miniturnaj. Hrát se bude na 2x15 minut. Hřiště zůstává, tedy Vyšehrad, se školníkem jsem domluven na zamluvení hřiště od tří do pěti hodin.

Srazy budou obdobné, jako vždycky. Buď se sejdeme v 13:45 u ZŠ na Balabence, nebo buďte nejpozději v 14:30 přímo na místě. Kdo ještě na hřišti nebyl, nechť se podívá na mapy, na adresu Na Vítězné Pláni 1160.

S týmem by si měl přijít zahrát i poslední testovaný hráč na jaro, Lukáš Vávra, kterého nám doporučil Jakub Chmel, jehož scoutingu asi budeme využívat častěji. Jak všichni víme, doporučil nám i Romana Psčuku a také většina z Vás víme, co Roman předvedl na nedávném halovém turnaji :-)