Leden 2009

V Úvalech devátí

31. ledna 2009 v 18:33 | Petr Brdičko |  Turnaje
Na kvalitně obsazeném turnaji v městečku Úvaly obsadilo Ludeco Praha deváté místo. Turnaj se konal od osmi hodin na hřišti SK Úvaly, a to stylem 6 + 1 na rozměrech 60 x 35 metrů a na brány o rozměrech 2 x 5 metrů.

Na turnaj se sjela tato sestava:

Hráči A-týmu: Petr Brdičko, David Hochmann, Jiří Hladík, Jan Pospíšil, Kryštof Baumruk, Jakub Chmel, Petr Manhart

Hráč B-týmu: Filip Chmel

Výpomoc: Stanislav Hanuška

Ráno nás překvapilo poměrně husté sněžení, to ostatně asi i pořadatele, kteří museli rychle sníh z umělé trávy odklidit. I tak jsme náš první zápas proti Libodřicím "odjezdili" na špetce sněhu.

První zápas byl jeden z těch povedenějších, přesto přišla porážka 0:1. Na další zápas jsme čekali přes hodinu, soupeřem byl tentokrát tým FC Výtržník. Naše vesměs nezkušená sestava soupeři nestíhala a jeho útočníci se u našeho brankáře nacházeli velmi často osamoceni. Z toho také vyplynul výsledek 0:4. Horko těžko jsme se s nezkušeným týmem dostávali před branky soupeřů. V dalším zápase proti PC Žalud jsme se již konečně dočkali, kdy branku vstřelil Kryštof Baumruk. Přesto jsme utrpěli porážku 1:5. Nezorientovaná sestava se nedokázala zmátořit ani v posledním zápase skupiny a se Starou Dámou prohrála 0:6.

Následovalo poslední utkání, a to o 9.místo s posledním týmem vedlejší skupiny. Sestava se obměnila, do brány si stoupl Jirka Hladík a dirigoval své protihráče, což určitě bylo ku prospěchu. Utkání o 9.místo se změnilo v "pražské derby", jelikož naším soupeřem byl tým Úderka Žižkov. Zápas to byl pohodový především z naší strany a kluci předvedli výborný výkon. Jednu branku jsme sice obdrželi, ale za nás skórovali David Hochmann a opět Kryštof Baumruk a tak jsme se těšili z prvního a zároveň jediného vítězství na turnaji a skončili jsme devátí.

Zkušenost opět dobrá, byť turnaj nedopadl uplně nejlépe, chtěl bych všem za účast poděkovat. Dalšími akcemi jsou přátelský zápas 8.2. s FC WarriorS na Balabence a turnaj na hřišti ZŠ Glowackého, konaný 21.2. Na všem se jistě domluvíme. Nutno ještě podotknout, že jsme si dnes svým sympatickým projevem opět získali pár fandů a podpořit nás přišla i týmová kamarádka Petra Hanušková.

Až zjistím výsledky všech zápasů a správné sestavení tabulek, určitě to sem doplním. A až rozmrznu, natáhnu i něco málo fotek. :-)

Turnaj v Úvalech

27. ledna 2009 v 19:18 | Petr Brdičko |  Turnaje
Tak někteří z Vás už se mi předem omluvili ohledně turnaje v Úvalech (Šturma, Sýkora, Zika, Procházka, Kumpošt, Rokos). Rád bych ještě měl info o ostatních. Dejte mi prosím vědět na mobil nebo icq, ať to můžeme dát do kupy. Měli by přijít i testovaní hráči + Standa Hanuška, hráč SK Úvaly. Hraje se 1 x 15 minut, systém 6 + 1.

Rozpis turnaje jsem již obdržel.:

8:57 - Libodřice - Ludeco Praha
10:45 - Ludeco Praha - FC Výtržník
12:33 - Ludeco Praha - PC Žalud
13:45 - Stará Dáma - Ludeco Praha

Sraz by se konal v 7 hodin na Masarykově nádraží (vstávání je sice brzké, ale tak jednou za čas to snad neuškodí :-) ). S pořadatelem budu dohodnut, že nebudeme muset přijet už na první zápas (to bychom jeli o hodinu dřív) .

Na turnaj jedeme ve značně slátané sestavě, ale snad nám to pofrčí :-) Účastní se:

Petr Brdičko, Petr Manhart, Jiří Hladík, Kryštof Baumruk, Jan Pospíšil, David Hochmann, Stanislav Hanuška, Jakub Chmel, Filip Chmel

Nefunkčnost stránek

23. ledna 2009 v 16:05 | Petr Brdičko |  Aktuality
Omlouváme se za nefunkčnost našich stránek. Chyba není na naší straně a problém právě řešíme.

Přátelské utkání s FC WarriorS

22. ledna 2009 v 18:44 | Petr Brdičko |  Aktuality
Ludeco Praha sehraje 8.února od 14:00 na hřišti na Balabence přátelské utkání s týmem FC WarriorS, který hraje 1. třídu Futsalové ligy. Utkání bylo domluveno dnes, 22.1.2009 zástupci obou klubů. Hrát se bude systémem 4+1 2x25 minut. Zájemci se už teď hlašte. Díky

Testujeme nové hráče

22. ledna 2009 v 12:41 | Petr Brdičko |  Tým
Dva nováčky testuje Ludeco Praha v rámci přípravy na novou sezonu. Jedná se o hráče na post brankáře a obránce. Stabilního brankáře máme v Jirkovi Hladíkovi, zaskočit ho může i Honza Pospíšil, ale přeci jen vhodná náhrada pro ligu se určitě hodí. Další hráč může hrát v poli, počítáme s nim na ulohu defenzivního záložníka. Jejich jména uveřejním později, měli by s námi oba jet (v případě jejich zájmu) na případný turnaj do Úval.

Fotbal, jak se patří

21. ledna 2009 v 20:08 | Petr Brdičko |  Multimédia
Tak abychom se na stránkách příliš nenudili, hodím sem pár videí plných fotbalové krásy, srandy i toho smutku, zklamání a bolesti.Návrhy na změny + plány do budoucna

21. ledna 2009 v 19:20 | Petr Brdičko |  Aktuality
Tak ještě zhruba 10 dní a první měsíc roku 2009 bude pryč. Přicházejí naopak návrhy na obměnu fungování týmu. Myšleno je to především tak, že by měsíčně hráči přispívali na funkci týmu.

Jednalo by se o to, že by každý z vás měsíčně do fondu týmu přispěl 50 Kč (kdo by přispěl víc, jenom to uvítáme). Co si budeme povídat, to neni prakticky žádná částka. Každý měsíc by se na stránkách uveřejnilo, jestli jste přispěli (výše nebude uvedena) a poté zde také napíši, na co se částka použila. Bylo by vybíráno především na startovné týmu na turnajích. Co se dresů týče, měly být vyřízeny už v tomto měsíci, bohužel se všechno kvůli financím protahuje. Zatím nebudu uveřejňovat anketu ohledně tohoto návrhu, ale pod článkem v komentářích můžete diskutovat.

Co se týče dalších plánů, jistě víte (kdo sem chodíte) o turnaji 31.1.2009 v Úvalech. Obvolám všechny v pátek, 23.1.2009, jak byste na tom byli a podle toho se účast rozhodne. Příspěvek na startovné je zcela ve vaší režii.

Pokud bych měl hovořit o přátelácích, stále je v jednání utkání s týmem Dejvice Devils, které by se mělo uskutečnit 7.2. od 14 hodin na ZŠ na Balabence. V jednání je také přátelské utkání s týmem FC WarriorS, který hraje 1.třídu Futsalové soutěže. Tento tým nás také pozval na turnaj WarriorS Summer Cup 4, který se bude konat 22.8.2009. Měli bychom vylepšit poslední neuspěšné tažená na tomto turnaji.

Pozvánku jsme také dostali od pana Havlíčka, který pořádá turnaj ve Vodokrtech, kterého jsme se účastnili loni. Cesta je poněkud z ruky, ale pokud se sežene kupa zájemců, určitě vyrazíme.

Na závěr ještě vzpomenu právě probíhající ankety. Podle hlasování o fotbalistu roku se o vítězství perou Petr Brdičko a Jirka Hladík :-) . Další ankety patří Jakubu Obermajerovi, který má nejvíce hlasů jak u fotky roku, tak u branky roku. Událostí posledních kalendářních 365 dní zatím volíte vítězství nad Realem Slama. Z poslední ankety vyplývá, že byste si přáli jarní část ligy dohrát na hřišti na Vyšehradě a já s tim můžu jen souhlasit, byl by to asi nejlepší způsob, jak předejít starostem o hřiště.

Zimní turnaj nebude

19. ledna 2009 v 18:56 | Petr Brdičko |  Tým
Na zimní turnaj, který pořádá tým Lhotka Stars v hale na Pankráci, nepůjdeme. Organizátor turnaje se měl ozvat do pátku 16.1.2009 ohledně předání startovného. V pondělí 19.1.2009 odezva stále nikde, proto se účasti automaticky zříkáváme.

Máme tu však možnost náhrady, v podobě turnaje pořádaného 31.1.2009 na hřišti SK Úvaly. Kdo byste měli zájem se zúčastnit, dávejte vědět, propozice však zatím nemám.

Téměř jistě domluvené je přátelské utkání s týmem kluků, který hraje jinou pražskou soutěž. Název se mi zatím nepodařilo zjistit, každopádně by utkání mělo být 7.2.2009 od 14:00 na hřišti na Balabence. Máte to většina kousek od domova, tak snad dorazí co nejvíc lidí :-)

Zvolte fotbalistu roku 2008

16. ledna 2009 v 11:15 | Petr Brdičko
Je tu další určitě zajímavá anketa. Jde o volbu nejlepšího fotbalisty Ludeca pro rok 2008. Dávejte v níže uvedené anketě pod článkem hlasy těmto nominovaným fotbalistům:

JECH MARTIN (*1987)

Martin je v týmu Ludeco od počátků, byl s naším mančaftem na prvním turnaji ve Vodokrtech, kde fantastickými zákroky pomáhal defenzivě týmu. Účastnil se i turnaje WarriorS Summer Cup 08, kde hrál především v obraně. Celkem za Ludeco odehrál 10 zápasů, v lize jediný, branku nevstřelil. Kromě tohoto všeho je autorem designu našich stránek.

OBERMAJER LUKÁŠ (*1988)

Lukáš Obermajer je zakladatelem společnosti Ludeco (dříve LDC), která zapůjčila své jméno k názvu našeho týmu. Účastnil se turnaje ve Vodokrtech, poté však vždy přišel už jen jako fotograf týmu. Za Ludeco tedy odehrál 4 zápasy bez vstřelené branky. Z fotbalového týmu Ludeco byl začátkem roku 2009 vyřazen pro fotbalovou nevytíženost.

BRDIČKO PETR (*1988)

Petr je společně s Jakubem Obermajerem zakladatelem týmu a s Lukášem Obermajerem zakladatelem společnosti Ludeco. Účastnil se turnaje ve Vodokrtech, turnaje Warriors Summer Cup 08 i Předvánočního turnaje 08. Jako jediný nezmeškal žádný zápas. Hrál na všech postech od brankáře až po útočníka. Odehrál 25 utkání, z toho 10 ligových. Vstřelil 4 branky.

MANHART PETR (*1986)

Petr je v týmu od počátků. Zúčastnil se turnaje ve Vodokrtech, kde hýřil útočnou aktivitou. V poli hraje především záložní či útočnou roli. Za Ludeco odehrál 8 zápasů bez vstřelené branky, v lize nastoupil ke dvěma utkáním.

CHMEL JAKUB (*1989)

Jakub je v týmu od začátku fungování. Zúčastnil se turnaje ve Vodokrtech, kde byl útočnou oporou, hrál i na turnaji WarriorS Summer Cup 08. Z počátků hrál v útoku, později si ho Petr Brdičko předělal na obránce, kde hraje dodnes. Za Ludeco odehrál 16 utkání, z toho 7 ligových, vstřelil jednu branku.

DUNČKO TOMÁŠ (*1990)

Tomáš je v týmu od srpna 2008 a patří k nejvytěžovanějším hráčům. Premiéru si odbyl na turnaji WarriorS Summer Cup 2008, kde nastupoval především v brance. V lize nastřilel několik veledůležitých branek a je tím pádem nejlepším střelcem týmu (my víme, jak :-D ). Za Ludeco odehrál 11 zápasů, z toho 5 ligových, vstřelil 6 branek.

OBERMAJER JAKUB (*1993)

Zakladatel týmu společně s Petrem Brdičkem. Pro nemoc se nemohl účastnit turnaje ve Vodokrtech, kde ho zastoupil bratr. Účastnil se však turnaje WarriorS Summer Cup 08, kde nastupoval v záloze, ve které hraje dodnes. Vstřelil veledůležitý gol v zápase proti Realu Slama, který se ukázal jako rozhodující k první výhře v historii Ludeca. Za Ludeco odehrál 14 zápasů, z toho 8 ligových, vstřelil jednu branku.

HOCHMANN DAVID (*1989)

V týmu je od srpna 2008 a premiéru si odbyl na turnaji WarriorS Summer Cup 2008 a hned vstřelil svou první "ludečáckou" branku. Stal se kapitánem týmu a jeho oporou. Na hřišti patří k nejlepším hráčům a nastupuje především v útočné fázi týmu (proti Jantarům nastoupil úspěšně v obraně). Za Ludeco odehrál 15 zápasů, z toho 9 ligových, vstřelil 3 branky.

JELÍNEK ONDŘEJ (*1988)

V týmu Ludeco působil od září 2008, premiéru si odbyl v přátelském utkání proti O.A.Arrows. Nastoupil pak ještě v prvním ligovém utkání proti SOL Fans, poté už však nenastoupil. Pro neúčast při utkáních byl koncem listopadu z týmu vyřazen.

MERTA DANIEL (*1989)

V týmu Ludeco působí od září 2008, premiéru si taktéž odbyl v přátelském utkání s O.A.Arrows, kde vstřelil branku. Nastoupil také v prvním ligovém utkání proti SOL Fans, poté ho však zbrzdilo zranění. Po rehabilitacích je v pořádku a od jara by měl opět za Ludeco nastupovat.

ZIKA DAVID (*1992)

V týmu Ludeco je od počátků, premiéru si odbyl na turnaji WarriorS Summer Cup 2008, kde nastupoval v obraně. Poté nastoupil k několika ligovým utkáním, kde patřil k oporám obrany. Za Ludeco celkem odehrál 9 zápasů, z toho 3 ligové, branku nevstřelil.

VÁVRA JIŘÍ (*1992)

V týmu Ludeco je od počátků, premiéru si odbyl na přátelském utkání proti O.A.Arrows. Normálně nastupuje především v útoku a s Davidem Zikou tvoří zajímavý tandem. Za Ludeco nastoupil k pěti zápasům, z toho byly čtyři ligové a vstřelil jednu branku.

BÍLÍK ALEŠ (*1988)

V týmu Ludeco působil od září 2008, premiéru si odbyl v ligovém zápase proti SOL Fans, kde vstřelil branku. V týmu už se pak ale neukázal a byl na konci listopadu 2008 vyřazen.

KROUPA JAN (*1988)

V týmu Ludeco působil od září 2008, premiéru si taktéž odbyl v ligovém zápase proti SOL Fans, kde vstřelil branku. V týmu se ale také už poté neukázal a byl na konci listopadu 2008 vyřazen.

KUMPOŠT ONDŘEJ (*1992)

V týmu Ludeco je od počátků, premiéru si však odbyl teprve až v ligovém utkání proti SVP. Jedná se o kvalitního a spolehlivého útočníka, kterého však k účasti v zápasech zrazují vlastní sportovní aktivity. Za Ludeco nastoupil ke třem ligovým zápasům, branku nevstřelil.

ŠTURMA DAVID (*1989)

V týmu Ludeco působí prakticky už od září, na soupisku byl zapsán v listopadu. Stačil odehrát 5 zápasů na Předvánočním turnaji 2008, branku nevstřelil, ale jen tým Ludeco ví, za co jsme Davidovi vděční. Jedná se o velmi kvalitního univerzála, který může nastoupit jak v bráně, tak v poli a to i na postu útočníka. Účastnil se Předvánočního turnaje 2008.

SÝKORA JAKUB (*1990)

Byl do týmu přiveden Lukášem Obermajerem v září 2009, premiéru si odbyl v ligovém utkání při našem prvním vítězství proti Real Slama. Jedná se o velmi kvalitního útočníka s individuálními sklony. Za Ludeco nastoupil k 9 zápasům, vstřelil 2 branky. Účastnil se Předvánočního turnaje 2008.

PROCHÁZKA LUKÁŠ (*1992)

V týmu Ludeco byl od počátků, nenastupoval však a byl na čas vyřazen. Obnovenou premiéru si odbyl v zápase proti T-Lama. Jedná se o šikovného univerzála, který může nastoupit na každém postu. Za Ludeco nastoupil k 6 zápasům, vstřelil dvě branky. Účastnil se Předvánočního turnaje 2008.

HLADÍK JIŘÍ (*1986)

Jirka je v týmu od listopadu, kdy si premiéru odbyl v zápase proti T-Lama. Jedná se o spolehlivého obránce či brankáře, který dělá defenzivu týmu opravdu pevnou. Nastoupil ke 4 zápasům, branku nevstřelil. Účastnil se Předvánočního turnaje 08.

POSPÍŠIL JAN (*1991)

Honza je taktéž v týmu od konce listopadu a taktéž si premiéru odbyl v zápase proti T-Lama. Jedná se o kvalitního hráče do obrany či brány. Nastoupil na Předvánočním turnaji 2008. Za Ludeco odehrál 6 zápasů, branku nevstřelil.

BAUMRUK KRYŠTOF (*1989)

Kryštof přišel do týmu koncem prosince. Vyzkoušeli jsme ho v obraně na Předvánočním turnaji 2008 a osvědčil se. Věříme, že v týmu bude kvalitní oporou. Za Ludeco odehrál 5 zápasů, branku nevstřelil.

BORKOVEC PETR (*1990).

Borky přišel do týmu koncem listopadu 2008. Jedná se o rychlého, technicky velmi zdatného útočníka, který si premiéru odbyl proti T-Lama. Dohromady za Ludeco odehrál 2 zápasy a vstřelil 2 branky.

Kde budeme na jaře hrát?

13. ledna 2009 v 18:57 | Petr Brdičko |  Tým
Tato anketa je čistě informativní a hlasovat pro ní můžete prakticky až do 15.3.2009. Jedná se o to, že jsme dostali povolení hrát na hřišti ZŠ na Balabence. Problém je ten, že na tomto hřišti nevyhovují branky. Branky pro malý fotbal stále hledáme, ale nenalézáme. Hlasujte tedy následovně:

1) Pokud dokáže někdo z Vás sehnat branky a nebo alespoň doporučit nějaké místo, kde by se daly sehnat tak, abychom mohli na Balabence hrát, hlasujte pro první možnost, tedy - Balabenka

2) Existují návrhy se dále domlouvat se školníkem Gymnázia na Vítězné pláni a dohrát jarní část tam, kde jsme hráli na podzim. Jste-li pro tuto možnost, hlasujte pro dvojku, tedy - Vyšehrad.

3) Pokud jste pro to sehnat uplně jiné hřiště (byť by bylo za nájemné) a nebo víte někdo o hřišti, kde bychom, jako doposud, mohli hrát bez poplatků, dejte hlas pro možnost 3, tedy - jiné hřiště.

Díky, BOSS